SPRÍSTUPŇOVANIE INFORMÁCIÍ

Ak žiadate informácie:

Na základe zákona č. 211/2000 Z. zo slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov a zmysle Smernice ŠZŠ Vtáčkovce 2 o poskytovaní informácií v zmysle zákona NR SR č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov majú občania právo žiadať sprístupnenie informácií.

Žiadosť musí obsahovať nasledovné údaje:

- komu je určená,

- kto ju podáva (fyzická osoba uvedie meno, priezvisko, bydlisko; právnická osoba uvedie obchodné meno, sídlo),

- akú informáciu si žiada sprístupniť,

- spôsob, akým sa sprístupnenie informácie žiada,

- musí byť datovaná a pri písomnej žiadosti podpísaná žiadateľom.

Žiadosť možno podať:

- písomne ako poštovú zásielku na adresu: Špeciálna základná škola, Vtáčkovce 2, 04447 Vtáčkovce,

- písomne osobným doručením do podateľne školy,

- telefonicky: telefón: 0910628730,

- elektronickou poštou na adresu: szs.vtackovce@gmail.com.

Žiadosť je možné podať osobným doručením počas pracovných dní v čase určenom pre verejnosť. Žiadosti podané elektronickou poštou možno podávať bez časového obmedzenia.

Lehoty na vybavenie žiadosti:

Informácia sa sprístupní najneskôr do 8 pracovných dní odo dňa podania žiadosti. Lehotu na sprístupnenie informácie možno predĺžiť, najviac však o 8 pracovných dní.

Opravné prostriedky:

Proti rozhodnutiu povinnej osoby o odmietnutí požadovanej informácie možno podať odvolanie v lehote 15 dní od doručenia rozhodnutia alebo márneho uplynutia lehoty na rozhodnutie o žiadosti podľa § 17. Odvolanie sa podáva povinnej osobe, ktorá rozhodnutie vydala, alebo mala vydať.

Sadzobník spoplatňovaných úkonov a materiálov pri realizácii zákona NR SR č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám, platný od 1.5. 2004

Rozmnožovanie: 1 strana čiernobiela kópia 0,03 €.

Informácia poskytnutá na CD – nosiči: 1 ks CD - nosič a obal 1,50 €.

Informácia poskytnutá faxom: podľa Cenníka Slovenských telekomunikácií.

Informácia poskytnutá e – mailom: zadarmo.

Informácia poskytnutá cez tlačiareň PC: 1 strana A 4 – čiernobiela kópia 0,05 € a 1 strana A 4 – farebná kópia 0,10 €.

Odosielanie informácií poštou: podľa Cenníka Slovenskej pošty š.p.

Ak nepresiahne čiastka za poskytnutie informácii výšku 2,00 € bude poskytnutá zadarmo.

Poplatok za poskytovanie informácii sa realizuje bezhotovostne, teda spolu so zaslanou a vybavenou žiadosťou sa žiadateľovi zašle aj poštová

Zriaďovacia listina

Zriadovacia_listina.pdf