GEOGRAFICKÁ POLOHA

Naša škola sa nachádza v katastri obce Vtáčkovce.

Z geografického hľadiska sa nachádzame v severovýchodnej časti okresu Košice-okolie na východ od Košickej kotliny v Toryskej pahorkatine, vo vzdialenosti 25 km severovýchodným smerom od Košíc v doline prítoku Trstianky.

Obec Vtáčkovce je súčasťou pohoria Slanských vrchov s vrchom Makovica 981 m.n.m. v katastri obce Kecerovský Lipovec, ktoré sú turisticky zaujímavé a využívané.

Je súčasťou Kecerovského mikroregiónu, ktorého súčasťou sú okrem Vtáčkoviec ďalšie obce: Bačkovík, Boliarov, Bunetice, Čižatice, Kecerovce, Kecerovský Lipovec, Mudrovce, Opiná. Všetky obce patria do okresu Košice – okolie, a teda do Košického samosprávneho kraja. Obce ležia vo východnej časti okresu.

Historické pamiatky: zvonica Vtáčkovce, kaštiele v Kecerovciach a Opinej a zrúcanina hradu v Kecerovskom Lipovci.

Najstaršia správa o obci je v súpise dedín Šarišskej stolice zdanených v roku 1427 daňou kráľovi.