Hodiny

Počet návštev: 1672057

Video prezentácia školy

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím
* takto označené polia sú povinné

Aktuálne informácie a novinky zo života školy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň narcisov 2024.

Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka, ktorú organizuje Liga proti rakovine. Už siedmykrát sa do tohto projektu ako dobrovoľníci zapojili aj žiaci našej školy. Mirko Gábor, Valika Balogová a Lacko Gábor prišli medzi svojich spolužiakov zo ŠZŠ, žiakov ZŠ vo Vtáčkovciach i občanov Vtáčkoviec, a pripli im symbolicky narcis, kvietok nádeje. Každý, kto si narcis pripol na svoj odev, vyjadril týmto gestom podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú so zákernou chorobou. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky dobrovoľníkov Dňa narcisov pomohol podporiť preventívne programy, onkologických pacientov i výskum v oblasti onkologických ochorení. V dnešný deň sa nám podarilo vyzbierať – podporiť tieto projekty sumou 196,67 €. Úprimne ďakujeme.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Gelem, Gelem.

Šiel som, šiel som, dlhými cestami,

stretol som sa so šťastnými Rómami...

Hľadanie identity, životného zmyslu, jeho naplnenia - to všetko je súčasťou života každého človeka na zemi. Pozvanie na besedu pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov, sviatku, ktorý je pripomienkou snahy Rómov o sebaurčenie, prijala a následne nás svojou prítomnosťou dňa 10.4.2024 poctila pani starostka obce Vtáčkovce Mgr. Gabriela Gáborová. Spolu s dobrou náladou si pani starostka pripravila pre deti veľmi poučný preslov, rozprávala o svojom živote, ceste, ktorá viedla k jej aktuálnemu povolaniu, aktivitách spojených so starostovaním, no predovšetkým upriamovala pozornosť žiakov na búranie stereotypov aj v rámci komunity, kládla dôraz na vzdelanie, skutočné hodnoty, postoje, ktoré pomáhajú budovať celú našu spoločnosť. Interaktívna beseda bola obohatená o hudobný príspevok žiakov Emilka Žigu zo IV.A, Mareka Gábora zo VI.A, na poobednej smene sa k hudobnému duu pripojil aj Kristián Janičo z IX.B triedy. V miestnosti, kde deti aktívne počúvali rozprávanie pani starostky bola k pohladeniu duše vystavená aj nádherná výstavka viacerých prác našej talentovanej žiačky Helenky Čobákovej z VIII.A i iných žiakov. Pozitívne momenty a príklady výnimočných talentov a osobností dnešného minikultúrneho podujatia na pôde školy - súťaž o spoločný preklad nerómskych učiteľov a rómskych žiakov (víťazstvo a sladkú odmenu za najpresnejší preklad piesne Perdo murš

• Vážení rodičia, dňa 9.4.2024 (utorok) budeme vyplácať žiacke cestovné v čase od 11:00 – 13:00 hod. V tento deň sa zároveň uskutočnia konzultácie s jednotlivými vyučujúcimi k výchovno – vzdelávacím výsledkom žiakov za III. štvrťrok 2023/2024. Vaša účasť je nutná! Ďakujeme.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Ako sme sa zapojili do jarného upratovania areálu školy.

Prebudila sa príroda, kvietky sa tlačia zo Zeme, hmyz začal lietať a loziť po steblách trávy. Hlási sa jar a s ňou práce skrášľujúce okolie, kde trávime čas. Spolu so žiakmi, pedagógmi a ostatnými zamestnancami školy, sme začali realizovať úpravu v areáli školy. Každý priložil ruku k dielu a všetko živé i neživé má tak priestor okúzliť svojimi farbami.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň obezity .

Tento deň nám pripomína vážnosť civilizačných ochorení spojených s poruchou výživy. V našej škole sa „Svetový deň obezity“ realizoval cez projektové vyučovanie a aktivity s cieľom zvýšiť povedomie o tejto chorobe a zároveň upriamiť pozornosť na jej prevenciu a liečbu. Žiaci nadobudli vedomosti o tejto problematike prezentáciou a následne vypracovaním pracovných listov v skupinách. Oboznámili sa so zdravou a racionálnou výživou, ochorením anorexiou a bulímiou. Žiaci zostavovali jedálny lístok na jeden deň, priraďovali k potravinovej pyramíde makety jednotlivých druhov potravín, ovocia, zeleniny, mliečnych výrobkov a nezdravých potravín. Aktívne sa zapájali do pohybových aktivít, ktoré sú súčasťou zdravého životného štýlu. Na záver si každý žiak zhotovil výtvarnú prácu na tému zdravá desiata.

• Všetkým učiteľom k dnešnému sviatku chceme popriať veľa múdrosti, motivácie a lásky pri plnení svojho poslania. Aj tento rok sme ocenili nášho zamestnanca za jedinečný a osobitý prístup k vzdelávaniu žiakov v ŠZŠ Vtáčkovce. P. Eva Tomašiaková! Gratulujeme

• Dňa 3.4.2024 a 4.4.2024 budeme vyučovanie realizovať dištančnou formou z dôvodu odstávky elektrickej energie v obci Vtáčkovce.